Aktualności

Bajka o Witku, co wielkim kompozytorem został

Katowice, 8 lipca 2013

„Bajka o Witku, co wielkim kompozytorem został” to warsztaty muzyczno-artystyczne dla dzieci w wieku 7-11 lat w ramach obchodów ROKU LUTOSŁAWSKIEGO zakończone publikacją książkową oraz wystawieniem spektaklu na scenie Letniego Ogrodu Teatralnego 2013.

 

Warsztaty przewidziane są w terminie od 8 do 21 lipca 2013.

 

Zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00, z przerwą na „małe co nieco”,
w sekcjach: muzyczna, scenograficzna, teatralna, dziennikarska.

 

W ramach dwutygodniowych warsztatów Bajka o Witku… dzieci opracują pod okiem dorosłych twórców tekst i scenografię bajki, a także zaangażują się w jej wystawienie
i promocję. Efektem tej pracy będzie nie tylko spektakl teatralny, ale i książka oraz audiobook, które później rozesłane zostaną do szkół, domów dziecka i świetlic środowiskowych.

 

Prapremiera spektaklu będzie miała miejsce 21 lipca podczas Letniej Grządki Teatralnej – Letniego Ogrodu Teatralnego.

 

Twórcy Bajki o Witku, co wielkim kompozytorem został:

 

LIDIA KUĆMIERZ – autorka książki i scenariusza; absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podyplomowych studiów z filozofii, etyki i wiedzy
o kulturze.

 

KATARZYNA BRUZDA – autorka ilustracji; ukończyła Wydział Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, absolwentka Teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Oprócz działalności w dziedzinie grafiki książkowej i projektowej uprawia twórczość artystyczną w graficznych i malarsko-rysunkowych technikach mieszanych.

 

ZDZISŁAW SMUCEROWICZ – kompozytor, organista; ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W czasie studiów prowadził zajęcia z rytmiki dla dzieci. W swojej pracy z dziećmi wykorzystuje improwizację, tworząc zabawy rozwijające wyobraźnię muzyczną młodego słuchacza.

 

Bajka_witek