Aktualności

Imieniny Jana Kochanowskiego z Tuwimem i Lutosławskim

Warszawa, 22 czerwca 2013

22 czerwca w warszawskim Ogrodzie Saskim odbędzie się wielkie święto kultury, literatury i muzyki. Okazją do tego są obchodzone -  po raz drugi w ten sposób – Imieniny Jana Kochanowskiego, na które zaproszenie otrzymali znakomici „goście”: Witold Lutosławski i Julian Tuwim.

Imieniny Jana Kochanowskiego to wyjątkowa plenerowa impreza kulturalna, organizowana przez Bibliotekę Narodową. 22 czerwca, w samym sercu stolicy, tuż przed nocą świętojańską, od południa do północy warszawiacy i turyści, a dzięki relacji ogólnopolskich mediów również słuchacze w całej Polsce będą mogli zasmakować niepowtarzalnej atmosfery magicznego literackiego Ogrodu Saskiego.

Klasyczny kiermasz książki z udziałem ponad 60 wydawców ( w tym PWM), instytucji i organizacji pozarządowych, z udziałem ponad 40 autorów uzupełnią oryginalne interaktywne formy prezentacji literatury, jak np. teatr improwizacyjny, slam poetycki czy oryginalny program edukacyjny.

Imprezę wzbogacą swoimi plenerowymi spotkaniami i warsztatami kluby książki, które na co dzień odgrywają ważną rolę w promocji literatury i czytelnictwa w lokalnych społecznościach. I jak to bywa na imieninach – nie zabraknie też dancingu w starym dobrym stylu.

W programie przedsięwzięcia m.in. mecz na utwory Juliana Tuwima, koncerty, dyskusje panelowe, a także program dla dzieci z utworami Witolda Lutosławskiego w mieszczącej się przy Ogrodzie Saskim Bibliotece Materiałów Orkiestrowych (Fredry 8). Więcej szczegółów już wkrótce!

Honorowy patronat: Fundacja im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim.

nina

narodowe centrum kultury

 

 

logo BN